Szkocja - Kraciasta Whisky

Zapraszamy w ekscytującą podróż do Szkocji zamieszkiwanej przez dumny, 5-milionowy naród i potwora z Loch Ness. Do krainy przepięknego, górzystego krajobrazu, pełnego średniowiecznych majątków, uroczych miast i miasteczek.

Właśnie tam skosztujemy szkockiej gościnności, w przytulnym pubie, do którego wiedzie ścieżka wydeptana przez dziką kuropatwę. Czy istnieje coś bardziej szkockiego, niż szkocka gościnność? Czy dowiemy się tego podążając śladami heroicznego William`a Wallace`a do Stirling Castle? Czy odpowiedź znajduje się na dnie malowniczego jeziora Loch Lomond? A może w centrum Edynburga, czy kosmopolitycznego Glasgow, bądź na pokładzie słynnego Royal Yacht Britannia…Przekonamy się o tym wkrótce, odwiedzając te miejsca, jednak aby zgłębić istotę szkockości najpierw powinniśmy zapolować na Słynną Czerwoną Kuropatwę. W 1896 roku Mathew Gloag zamyka symbol Szkocji w butelce z osobliwym ptaszyskiem na etykiecie.
Czerwona kuropatwa jest dla Szkotów synonimem naszego bociana, a whiskey „Famous Grouse” to obecnie trunkowa wizytówka kraju.

Kontakt

Zadzwoń

+48 61 8752 473 +48 669 210 605

Odwiedź

ul. Ludmiły 87 61-054 Poznań Poland